Warsztaty przedporodowe dla kobiet „Kobieca siła w porodzie”
28 września 2018
Warsztat porodowy dla małżeństw „Jesteśmy gotowi”
17 stycznia 2019

Mirra, kadzidło i ….

Kochani, czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego Jezus dostał w prezencie mirrę i kadzidło? W tak szczególnym i świątecznym dniu, dzielę się z Wami wielkim darem, wiedzą na temat olejów eterycznych, których cena jest wyższa niż złoto. Kolejność darów jakie przynieśli Trzej Królowie Jezusowi w dniu jego urodzin, nie jest przypadkowa.

Mirra do dzisiaj jest najdroższym olejem. Ta niezwykła wonna żywica otrzymywana z drzew i krzewów należących do rodzaju „balsamowiec”, jest znana i stosowana od wieków. Ma konsystencję skrystalizowanego miodu, bardzo przyjemny zapach i gorzki, korzenny smak. Była używana jako lekarstwo w chorobach układu pokarmowego, oddechowego i rozrodczego i do pielęgnacji jamy ustnej. Leczyli nią rany żołnierze. Również obecnie jest wykorzystywana jako środek leczniczy oraz w kosmetologii.

Kadzidło jest egzotycznym drzewem pochodzącym z Indii. Posiada silne właściwości przeciwzapalne wykorzystywane w medycynie naturalnej od wieków, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Wyciąg pozyskiwany z boswelli przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi dzięki czemu ma zastosowanie w profilaktyce i leczeniu miażdżycy oraz innych chorób sercowo-naczyniowych. Boswellia serrata ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie wątroby i układu ruchu. Kadzidłowiec może być stosowany przy chorobach oddechowych, gdyż zwalcza stan zapalny oraz zmniejsza obrzęk zatok i oskrzeli. Dodatkowo wykazuje właściwości antyalergiczne, dlatego jest zalecany osobom chorym na astmę.  Działa przeciwbiegunkowo i chroni błonę śluzową jelita przed uszkodzeniami. Kadzidłowiec ceniony jest również za swoje działanie przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Olejek z kadzidłowca znajduje zastosowanie we wspomagającym leczeniu infekcji skóry i paznokci. Boswellia serrata przy długotrwałym stosowaniu działa antydepresyjnie i przeciwlękowo. Ma również pozytywny wpływ na orientację przestrzenną i usprawnia zdolności poznawcze, czyli pamięć, koncentrację i uwagę. Ja polecam kąpiel relaksującą. Wsypuje łyżkę stołową do gorącej wody, następnie mieszam i jak troszkę ostygnie relaksuje sie przez 20 min. Polecam, szczególnie dla mam 🙂

Od nowego roku będę dla Was zamieszać na blogu oraz na instagramie zdjęcia oraz wpisy na temat olejów eterycznych. To są dary którymi leczę dzieci i całą rodzinę. Polecam wam również niezwykłą osobę, dzięki której zaczęłam przygodę z olejami. https://www.instytutaroma.pl/ Dziękuję za miłą rozmowę oraz dawkę wiedzy Panu Dariuszowi.

Zamieszczam też niezwykłe połączenie zapachowe, które już od kilku dni towarzyszy nam w domu. Nazywam to zestawem świątecznym, który działa antybakteryjnie i odprężająco. Polecam dodać kilka kropel do dyfuzora. Szczególnie w okresie infekcji. THIEVES oraz WILD ORANGE

Udostępnij ten artykuł !Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on LinkedIn
Linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *