InFreeDom logo2-95px

Konsultacje dla mam

Kiedy macierzyństwo wygląda inaczej  niż myślałaś


Jeśli obecnie:

 
CZUJESZ SIĘ ZAGUBIONA I PRZYTŁOCZONA

Odkąd masz dzieci, Twoje życie diametralnie się zmieniło. Zmagasz się z nową rzeczywistością - pranie, gotowanie, mycie garów z jednej strony, opieka nad dzieckiem czy dziećmi - decyzje wychowawcze z kolejnej. Wracać do pracy czy jeszcze nie? Związek i jego wyzwania także tworzą nowe wyzwania a jako wisienka na torcie - relacje z rodziną Twoją i jego i ze znajomymi.

To cały koktajl nowych wyzwań, a jeszcze gdzie w tym wszystkim jesteś Ty i Twoje potrzeby?

BRAKUJE CI WYSŁUCHANIA I WSPARCIA

Czujesz, że jesteś w tym sama. Partner i rodzina mają nie tylko inne zajęcia ale i inne zdanie niż Ty. Wszyscy cieszyli się na dziecko, ale teraz nikt nie zapyta, czy może Ci w czymś pomóc, albo ich wizja pomocy kompletnie mija się z Twoimi potrzebami. Nawet nie czujesz, żeby ktoś docenił To wszystko, co robisz.

MASZ DOŚĆ ULEGANIA I POCZUCIA WINY

Nie dajesz sobie prawa do życia według tego, co dla Ciebie ważne. Kiedy ktoś bliski Cię krytykuje zaczynasz wątpić w to co robisz czy myślisz. Ulegasz innym i czujesz się winna sama wobec siebie, albo robisz po swojemu i czujesz się winna wobec bliskich, którzy mają inne zdanie. Budzi to w Tobie lęk o relacje z bliskimi. Często w myślach analizujesz i w efekcie podważasz albo krytykujesz sama swoje decyzje - “czy na pewno robię dobrze?” “pewnie znowu zawaliłam”.

ZASTANAWIASZ SIĘ, GDZIE W TYM WSZYSTKIM JESTEŚ TY

Możesz mieć poczucie, że w tym wszystkim nie ma Ciebie. Czasu brakuje nawet na obowiązki, a co dopiero dla Ciebie samej? Zastanawiasz się jak te instamatki godzą to wszystko i jeszcze uśmiechają się do zdjęcia i masz już dość poczucia porażki, może nawet straty i kieratu obowiązków, które się pojawiły razem z dzieckiem.


I chcesz w końcu to wszystko poukładać,
w sobie i dookoła siebie,
żeby poczuć się lepiej,
i zacząć żyć swoim życiem – ciesząc się z tego, co masz.
To jesteś w dobrym miejscu!
Zapraszam Cię do skorzystania z:

Konsultacji macierzyńskich


Czasami w życiu przychodzi taki moment, że nawet najsilniejsi i najodważniejsi z nas potrzebują wsparcia

Dlaczego rodzice są nieszczęśliwi?

Badania, wykazują, że nieszczęście w rodzicielstwie wynika z trzech głównych przyczyn, ściśle ze sobą powiązanych:

 

  1. Problemów zdrowotnych przed i po urodzeniu dziecka
  2. Powikłań podczas narodzin
  3. Z powodu ogólnego wyczerpanie fizycznego i psychicznego przy wychowaniu dziecka.

 

Często wizja macierzyństwa nie pokrywa się z tym jak realnie wygląda jego początek.

Kiedy do tego dochodzi brak wsparcia z otoczenia , mąż w pracy, rodzice w innych miastach oraz nierealistyczne wizje macierzyństwa z internetu, u mam nasilają się frustracje, stany lękowe oraz depresyjne.

To moment aby sięgnąć po wsparcie specjalisty.


konsultacje-dla-mam

Cześć, jestem Anna

Jestem psychologiem rodzinnym, psychoterapeutą i trenerem rozwoju osobistego.

Podczas konsultacji wesprę Cię w odnalezieniu siebie w macierzyństwie oraz w znalezieniu zdrowego balansu między domem, wychowywaniem dzieci, a pracą.

Na spotkaniu poszukamy razem odpowiedzi jak poradzić sobie w nowej sytuacji z nadmiarem obowiązków i emocji oraz oraz jak budować komunikację w rodzinie - tak byś mogła żyć w zgodzie ze swoimi wartościami, nie raniąc innych i nie pozwalając innym ranić siebie.


W czym mogą pomóc Ci konsultacje macierzyńskie:

 
W BYCIU SOBĄ I ŻYCIU PO SWOJEMU

Żebyś mogła cieszyć się tym co masz, i żyć bez oglądania się na innych i bez porównywania się do nierealnych wizji z internetu.

 
W USZEREGOWANIU OBSZARÓW ŻYCIA

Ustaleniu dla siebie co jest najważniejsze a co ważne mniej, dzięki temu podejmowanie decyzji stanie się łatwiejsze i zaczniesz działać bez ciągłego zastanawiania się, czy dobrze robisz czy nie i bez analizowania co można odpuścić a co nie.

 
W UPORZĄDKOWANIU RELACJI Z BLISKIMI CI OSOBAMI

Partnerem, dziećmi, rodziną swoją i męża, znajomymi... W stawianiu swoich granic i pozbyciu się napięcia, lęku i poczucia winy w relacjach. W dążeniu do poczucia akceptacji i/ lub działania w zgodzie ze sobą mimo jej braku. W poczuciu spokoju i tego, że to co robisz ma sens.

 
W ODNALEZIENIU SWOJEGO "PO CO TO WSZYSTKO"

W zbudowaniu większego zaufania do siebie samej, wzięciu odpowiedzialności za swoje wybory i działania. W działaniu i odnalezieniu radości w ramach tego co jest teraz z integralnością i wizją na przyszłość. 

Czyli w odnalezieniu siebie w macierzyństwie.

Momenty największego zagubienia i przytłoczenia mogą stać się początkiem rozwoju i najlepszej zmiany w życiu

Zapraszam

Aby umówić spotkanie wypełnij poniższy formularz.

Alternatywnie  zadzwoń do mnie: tel. 530-051-052 lub napisz email.

„Jest ciekawym paradoksem to, że dopiero kiedy akceptuję siebie takiego, jakim jestem, mogę się zmienić”

— Carl Rogers