Kurs online dla świadomych rodziców,
którzy chcą wykorzystać pytania o poród lub oczekiwanie na poród rodzeństwa
do budowania dobrych relacji w rodzinie,
budowania poczucia własnej wartości u dziecka
oraz do przekazania dobrego i prawdziwego obrazu porodu swoim dzieciom.

Poprzez wiedzę jaką przekazujesz swojemu dziecku o świecie, w którym żyje, o waszej rzeczywistości rodzinnej, o Tobie ale i o nim samym budujesz u niego wewnętrzne poczucie własnej wartości i bezpieczeństwo, które przygotowują je do przyszłego życia.

Poród jest fundamentalnym i naturalnym doświadczeniem.

Początkiem historii każdego nas. Warto go wykorzystać do budowania pewności siebie u dziecka i poczucia przynależności dziecka do rodziny.

Twoje dziecko może mieć mnóstwo pytań i pytać o szczegóły porodu czy towarzyszące mu emocje, albo może właśnie nie zadawać ich wcale…

ale i tak nie chcesz by żeby ten obraz budowało z przypadkowych, często sprzecznych, stereotypowych i negatywnych informacji, które docierają do nas z zewnątrz – z telewizora, komputera, od obcych (albo nawet od bliskich nam) osób.

Jeśli pragniesz odpowiedzieć na wszystkie pytania swojego dziecka  

w poczuciu szczerości, w odpowiedni do wieku dziecka sposób.

Jeśli pragniesz budować mądry i dobry obraz porodu, który równocześnie jest prawdziwy. 

Nie wzbudzając przy tym lęku ani traumy.

Jednak czasem brakuje odpowiednich słów…  

możesz czuć, że nie masz odpowiedniego przygotowania i obawiać się, w którą stronę pójdzie ta rozmowa…

  • może blokuje Cię Twoja własna historia, która nie do końca była taka pozytywna…
  • może rozmowa o porodzie przywołuje trudne emocje…
  • a może nie wiesz w jaki sposób mówić szczerze o fizjologii i bólu, które towarzyszą porodowi, ale i nie chcesz też tych informacji ukrywać.

Potrzebujesz informacji, które pomogą Ci przekazać te wszystkie aspekty porodu w formie dostosowanej do wieku dziecka. 

Potrzebujesz wiedzy, z którą przekażesz dziecku, że poród może być piękny i godny, niezależnie od tego w jakich okolicznościach przebiega.

 

Tą wiedzę zdobędziesz z kursem:

Jak rozmawiać z dzieckiem o porodzie, intymności i fizjologii.
Z wrażliwością, delikatnością oraz radością.

Ten kurs zaprasza do szczerego dialogu o porodzie.  Zarówno o związanych z nim przeżyciach emocjach jak i o fizjologii i bólu, które mu towarzyszą, w sposób który nie budzi u dzieci lęku, niechęci czy traumy.

CO ZNAJDZIESZ W KURSIE:

Podstawy rodzinnych relacji

Dlaczego dialog stoi u podstaw dobrych, rodzinnych relacji. Odpowiednia komunikacja w rodzinie jest podstawą zdrowego rozwoju dzieci i zdrowej rodziny. 

Dowiesz się w jaki sposób rozmawiać z dziećmi aby czuły się poszanowane a co za tym idzie same traktowały z poszanowaniem  innych członków rodziny.

Dlaczego warto rozmawiać z dzieckiem o porodzie i w jaki sposób do tego podejść. Jak uniknąć tego, żeby nasze stereotypy czy nasze doświadczenia nie wpłynęły na budowanie tych samych stereotypów czy nawet lęków u dziecka. Co jest najważniejsze w budowaniu otwartego, zdrowego podejścia dziecka do różnych scenariuszy porodowych w życiu.

Dziecko w rodzinie i rodzeństwo

Poród jest naturalną częścią życia każdej rodziny. Pozostawienie dzieci samych np. w przygotowaniach do porodu lub w jego trakcie, nie jest dobrą nauką. Pytania bez odpowiedzi mogą budzić poczucie bezradności, lęku i niezrozumienia.

Jeśli chcesz by Twoje dzieci wzrastały w poczuciu, że są ważną częścią rodziny i w ten sam sposób szanowały innych jej członków, to nie możesz żadnych tematów czy informacji dotyczących życia rodziny traktować jak tabu.

Dzieci również chcą mieć swój wkład w przygotowaniu do porodu młodszego rodzeństwa. Są one świadome powagi sytuacji, nawet jeśli nie rozumieją wszystkiego, co się wokół nich dzieje. Potrzebują wsparcia, aby mogły razem z nami przeżywać to, co dzieje się w rodzinie i w najbliższym otoczeniu i odpowiednio przygotować się na nadejście rodzeństwa.

Jest to fundamentem późniejszych relacji między rodzeństwem.

Wrażliwość dziecka. O czym rozmawiać, kiedy i w jaki sposób.

Dowiesz się jakich informacji potrzebuje i w jaki sposób odbiera informacje Twoje dziecko

Dzieci lubią swoje ciało i bardzo się o nie troszczą. Widzą się jako osoby kompetentne. Dlatego warto mówić im o „mądrości” ciała kobiety, które jest fizjologicznie przystosowane do rodzenia i podjęcia wysiłku związanego z porodem. 

W dorosłym życiu, jeszcze nie raz usłyszą negatywne i trudne historie porodowe. Ja zachęcam Was aby dać dziecku możliwość słuchania różnych historii, zaczynając od tej opowieści, o dobrym, naturalnym porodzie.

Ważne jest, aby dziecko na temat ciała, porodu nie nabrało błędnych przekonań, tylko było wyposażone w prawdę i umiało przesiać błędne opinie, które są wszechobecne.

Trudne tematy. Jak rozmawiać o bólu, fizjologii i interwencjach medycznych

Jak przygotować się do rozmowy o tematach, które dla rodziców mogą być trudne. 

Jakie komunikaty nie są dla dziecka wspierające, mimo tego, że wydają się “załatwiać temat”.

Jak mówić o bólu, bez przekłamywania rzeczywistości, ale i bez straszenia. 

Jak mówić o cesarskim cięciu lub o innych bolesnych lub trudnych doświadczeniach porodowych, które mogły wywołać traumę porodową u mamy. Gdzie są granice takich rozmów jeśli chodzi o wrażliwość dziecka oraz o umocnienie jego poczucia własnej wartości.

O co jeszcze mogą zapytać dzieci w trakcie rozmów o porodzie. Pytania i odpowiedzi.

Ta część to efekt lat mojego doświadczenia w rozmowie o porodzie z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Opowiem Ci jakie pytania mogą się pojawić mniej lub bardziej związane z tematem, które mogą wprawić Cię w zakłopotanie lub konsternację i w jaki sposób warto na nie odpowiadać, by wzmacniać kompetencje i samoocenę dzieci.O autorce

Witaj, nazywam się Anna Las -Opolska 🙂

Jestem psychologiem rodzinnym, psychoterapeutą i trenerem rozwoju osobistego.

Od 2002 roku  tworzę i realizuję projekty rozwojowe, których celem jest wspieranie ludzi oraz rodzin w budowaniu dobrych relacji.

Każdy z nas zasługuje na to by dobrze się czuć w swoim otoczeniu. Nigdy nie jest za późno, ani za wcześnie na to by zadbać o swoje potrzeby i o naukę dialogu w rodzinach.

Z zawodu jestem psychologiem klinicznym, trenerem rozwoju osobistego i psychoterapeutą DDA. Od 12 lat pracuję jako psychoterapeuta oraz trener rozwoju osobistego. Od 3 lat wspieram również rodziny w przygotowaniach do porodu oraz po porodzie. Pomagam kobietom z depresją poporodową oraz wspieram rodziny w radzeniu sobie z nadmiarem obowiązków, łączeniem pracy z domem, wychowaniem dzieci oraz trudnościami małżeńskimi.

Oferta

Wybierz czy chcesz dostęp tylko do kursu, czy kupisz go w pakiecie z pięknie wydaną, drukowaną książką “RodziMy”, którą otrzymasz pocztą:

KURS ONLINE

Jak rozmawiać z dzieckiem o porodzie, intymności i fizjologii. Z wrażliwością, delikatnością oraz radością.

59 zł
KURS ONLINE
Z KSIĄŻKĄ
89 zł

* Dostęp do kursu otrzymujesz automatycznie po zaksięgowaniu wpłaty.
Z kursu możesz korzystać w dogodnym dla Ciebie czasie – dostęp otrzymujesz na zawsze (czyli dopóki będzie istniał kurs, co najmniej na rok)

* Cena z książką obejmuje koszty wysyłki książki

Gwarancja satysfakcji

Kurs online objęty jest pełną gwarancją satysfakcji – to znaczy, że jeśli wykupisz dostęp, przejrzysz go, ale uznasz, że nie jest dla Ciebie, nie pomoże Ci budować relacji w rodzinie i wzmacniać swoje dzieci na przyszłość – napisz do mnie a oddam Ci pieniądze. Bez pytań i z uśmiechem w przeciągu 14 dni od kupna.

Jeśli masz pytania, tu znajdziesz odpowiedzi

Kurs możesz kupić w każdej chwili, gdy tylko poczujesz, że chcesz znaleźć cel lub go zrealizować. Dostęp do całego kursu dostajesz zaraz po zaksięgowaniu Twojej płatności.

Na zawsze – czyli dopóki kurs istnieje (co najmniej rok od momentu zakupu). Po wykupieniu kursu możesz wracać do niego w dowolnym czasie (za tydzień, za kwartał, za pół roku).

Tak, materiały kursu są dostępne w formie filmów do obejrzenia na platformie, lub w formie plików audio do ściągnięcia i odsłuchania w dowolnej formie w dowolnym czasie.

Kurs realizujesz samodzielnie. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymujesz dostęp do kursu i możesz korzystać tak długo, jak chcesz, i tak intensywnie, jak chcesz. 

Wysłuchanie całego kursu zajmie Ci około 1h 45m. W lekcjach są jednak prace domowe, które głównie polegają na przemyśleniu swojej sytuacji i wypisaniu sobie pewnych rzeczy, by w trakcie rozmowy z dzieckiem być świadomym swoich stereotypów na przykład i mieć przemyślane, co chcesz przekazać. Zalecam około 30 minut na każde zadanie, a jest ich 5. Moim celem nie jest to, abyś siedziała przed komputerem, lecz abyś dokonywała zmian w swoim życiu. 

Oczywiście materiał możesz przerabiać w swoim tempie.

Tak. Kurs realizujesz samodzielnie i sama decydujesz o tempie, w jakim to robisz.

Kto najlepiej skorzysta na tym kursie online:

Jeśli planujecie lub czekacie na kolejne dziecko

Jest to idealny czas na rozmowy o porodzie - o tym co się będzie działo ale tez o tym jak przebiegały porody poprzednich dzieci - wykorzystasz to by budować super relacje między rodzeństwem oparte na wzajemnym szacunku i poczuciu wartości każdego dziecka

Jeśli rozmowy o porodzie utrudniają Ci własne trudne przeżycia lub emocje

Może Twój poród odbiegał od założeń, może był mocno inwazyjny, może w jakiś sposób trudny lub z jakiegoś powodu wywołuje silne negatywne emocje u Ciebie, nie chcesz przenosić tych doświadczeń ani strachu na dziecko a jednocześnie chcesz mu powiedzieć prawdę o tym w jaki sposób pojawiło się na świecie

Jeśli nie wiesz jak dostosować rozmowę do wieku dziecka

Dowiesz się - na co dzieci są gotowe i kiedy, jak przyjmują to, co do nich mówimy i jak do tego podchodzą, oraz dlaczego warto uświadomić sobie, że to my - dorośli mamy pewne schematy w głowie, których nie warto pokazywać dziecku

Jeśli wiesz, że pojawią się rozmowy na temat “skąd się wziąłem” i po prostu chcesz się do nich jak najlepiej przygotować

Znajdziesz w tym kursie wszystkie elementy, o których warto wiedzieć podczas takich rozmów i podpowiedzi co, kiedy i jak mówić, żeby jak najlepiej wesprzeć swoje dzieci w rozwoju i przygotowaniu do przyszłego życia.

Stworzyłam ten kurs, z potrzeby robienia rzeczy dobrych dla dzieci. Wierzę, że żeby zmieniać świat należy zacząć od pracy we własnym domu.

Rozwój i edukacja dzieci i nas samych – rodziców są podstawą dobrych relacji w rodzinie i prewencji sytuacji kryzysowych.

Inwestycja w ten kurs jest niewielka – ale odpowiedni dialog z dzieckiem bardzo dużo zmienia, zarówno w życiu całej rodziny jak i stanowi solidny fundament na przyszłość dla dziecka.

 

Zapraszam serdecznie.

Anna Las - Opolska